Ammyy İndir!

Finans Yöntemi

ABC Teknoloji tarafından 7 Haziran 2012 tarihinde eklenen bu makale tam 3.107 kez okunmuş.

Finans Yönetimi

Finans bölümü, tüm koşul ve gereksinimler göz önüne alınarak tasarlanmıştır ve finansal kaynakların enflasyona karşı korunmasını ve nakit akışının yönetilmesini sağlar. Tüm cari hesaplar, kasa, banka, pos, çek-senet işlemleri ve takibi yapılabilir.  Senetlerde parçalı senet ödemeleri veya parçalı senet tahsilâtları yapılabilir.
Ödeme tahsilât ve Cari İşlemler ekranları, bütün finansal işlemlerin görülüp, her çeşit finansal işlemin yapılabildiği ekranlardır. Esnek yapısı sayesinde listelerde kullanılan filtrelemeler ile istenen kayda ulaşmak hızlı ve kolaydır.
Borç-alacak otomatik işlem kapatmalarıyla kullanıcı için daha kullanışlı takip olanağı sağlar. Finans işlemlerinde, farklı dövizden tahsilât, farklı dövizden gelen havale gibi işlemlerle hem carinin hem kasa veya banka kayıtlarının pratik bir şeklide işlenmesi mümkündür.
Finans sistemi; cari, döviz, banka veya kasada virman işlemlerini destekler. Banka ve alt hesaplarının istenilen sayıda, hiyerarşik ve otomatik olarak tanımlaması yapılabilir. Banka işlem ekranlarında tüm banka işlemleri yapılabilmekte ve aynı ekran üzerinde banka hesap bakiyeleri de görülebilmektedir. Banka tanım kartlarında pos, kredi kartı hesaplarına ödeme ve hesap kesim günleri girilerek hesaba geçecek bakiye takibi yapılabilir. Günlük banka işlemleri ile banka alt hesaplarında gün ve gün, banka işlem takibi yapmak da mümkündür.

Çok sayıda döviz cinsine göre kredi ve taksitleri izleme imkânı vardır. Teminat türleri tanımlanabildiği gibi sistemde tanımlı olan alınan – verilen teminat mektupları ve ipotek çeşitleri takip edilebilmektedir. Carilere veya cari tiplere göre risk limitleri tanımlanabilir. Bu sayede carilerin kontrollü izlenebilirliği sağlanır. Kasalar, döviz ve ödeme şekline göre oluşturulan kasa alt hesapları (nakit, çek, senet,slip vb.) sayesinde zamandan kazanç sağlayarak takip edilebilir.
Günlük muhasebe işlemlerinin tutulduğu kasa defteri yapısı Ofisnet’ te günlük kasa işlemleri ile sağlanabilmektedir. Günlük hayata uygunluğu nedeniyle kullanımı ve kavraması kolaydır.
Çek-Senet işlemleri, tek ekranda, geniş filtre seçenekleriyle (durumu, carisi, bankası, ödeme yeri, dövizi, vade ve tutar aralığına vb. göre) iş akışını hızlandırır. Çek ve senetler üzerinde yapılacak bir sonraki işlem çek-senet’ in durumuna göre kullanıcı hatalarını engelleyecek şekilde otomatik oluşturulmaktadır. Çek ve senet bordrolarında aynı cariye ait vadeleri ve bankaları farklı birden çok çek-senet işlemi yapılıp aynı ekranda

ortalama vade, kalan gün sayısı ve toplam bordro tutarı görülebilmektedir. Sıralı çek girişlerinde, istenilen sayıda çekin vâdeleri ve tutarları uygun olacak şekilde çoğaltılabilmesi işlemleri kolaylaştırır.

 Vade farkı ve kur farkı operasyonları kullanılarak, otomatik hesaplama yapılabilir. Böylece kullanıcını hata yapma riski ortadan kaldırılmış olup işlem yapma hızı artar. Taksit tahsilat ile aynı ekranda carilerin tüm işlemleri detaylarına kadar görüntülenebildiği gibi vadesi geçen işlemleri farklı renkte olacak şekilde tarih aralığında, günlük, haftalık, aylık takip edebilirsiniz. Aynı ekranda carinin farklı dövizlere göre bakiyesi ile geciken taksitlerin bakiyesini görebilir, istenirse toplu tahsilat ile işlem kapatılabilir ya da yeniden taksitlendirme yapılabilir.