Ammyy İndir!

Karar Destek

ABC Teknoloji tarafından 7 Haziran 2012 tarihinde eklenen bu makale tam 2.480 kez okunmuş.

Karar Destek

Karar destek sistemi, yöneticilerin hızlı ve doğru karar almasına yardımcı olan, firma genel ve detaylı durumlarının incelendiği bir sistemdir.
Firmanın finans yapısı, nakit akış durumu, cari, banka, kasa, stok yeri durumları özet veya detaylı bir şekilde incelenebilir.

Cari hesapların tüm işlemleri, borç-alacak durumları, hangi stoklarla işlem yapıldığı gibi bilgiler izlenebilir, filtrelenerek istenen kıstaslarda inceleme ekranı görülebilir ve esnek raporlama sayesinde istenen inceleme ekranının aynen çıktısı alınabilir.
Banka hesapları ve alt hesapları istenen döviz birimine çevrilerek veya kendi döviz hesaplarına göre detaylı bir şekilde incelenebilir.
Kasalar ve bağlı alt hesaplar da kendi döviz hesaplarına ve görülmek istenen döviz birimine göre incelenebilir.

Stok inceleme ekranında stoklar bağlı gruplara göre ağaç yapısı (hiyerarşik) şeklinde incelenir. Stokların fiyat bilgileri,

işlemlerde kullanılan eski fiyat bilgileri, stok durumu, stok detayı, stokların hangi işlemlerde kullanıldığı, fotoğrafı ve ilgili açıklama gibi tüm bilgilerin görülebileceği, kullanıcı ve yönetici için kullanım kolaylığı sağlayan bir ekrandır.

Firmanın genel yapısı ve istenirse detaylı inceleme imkânını tek tuşla sunan firma incele ekranı yöneticinin sağ kolu görevini üstlenir. Aylık, yıllık veya dönemsel zaman dilimlerine bağlı olarak, alış ve satışlara göre cari hesapların ciro payı işlem noktasına, personele, tarih aralığına, cari tipine ve dövize göre filtrelemeler yapılarak takip edilebilir.