Ammyy İndir!

Finans Yönetimi

ABC Teknoloji tarafından 7 Haziran 2012 tarihinde eklenen bu makale tam 2.658 kez okunmuş.

Finans Yönetimi
Finans bölümü, çoğu ihtiyaç ve şartlar göz önüne alınarak tasarlanmıştır, tüm cari hesaplar, kasa, banka, çek-senet, işlemleri ve takibi yapılabilir. Ödeme tahsilat ve cari İşlemler bütün finansal işlemlerin görülüp, yeni işlem yapılabilen ekranlardır. Esnek yapısı sayesinde listelerde kullanılan filtrelemeler ile istenen kayıta ulaşmak hızlı ve kolaydır. Borç-alacak otomatik işlem kapatmalarıyla kullanıcı için daha kullanışlı takip olanağı sağlar. Finans işlemlerinde, farklı döviz işlemleriyle hem carinin hem kasa veya banka kayıtlarının pratik bir şekilde işlenmesi mümkündür. Banka işlem ekranlarında tüm banka işlemleri yapılabilmekte ve aynı ekran üzerinde banka hesap bakiyeleri görülebilmektedir. Pos, kredi kartı hesaplarına ödeme ve hesap kesim günleri girilerek hesaba geçecek bakiye takibi kolayca yapılabilir. Farklı döviz cinslerine göre kredi izleme imkânı vardır.

Teminat türleri tanımlanabildiği gibi sistemde tanımlı olan alınan – verilen teminat mektupları ve ipotek çeşitleri takip edilebilmektedir. Kasalar, döviz ve ödeme şekline göre oluşturulan kasa alt hesapları (nakit, çek, senet vb.) sayesinde zamandan kazanç sağlayarak takip edilebilir. Klasik kasa defteri yapısı Ofisnet’ te de benzer bir şekilde izlenebilir.
Çek ve senet işlemleri, tek ekranda, geniş filtre seçenekleriyle (durumu, carisi, bankası, ödeme yeri, dövizi, vade ve tutar aralığına vb. göre) çözüm sunar. Çek ve senetler üzerinde yapılacak bir sonraki işlem çek-senet’ in durumuna göre kullanıcı hatalarını engelleyecek şekilde otomatik oluşturulur. Çek ve senet bordrolarında ortalama vade, kalan gün sayısı ve toplam bordro tutarı görülebilmektedir. Vade farkı ve kur farkı operasyonları kullanılarak, vade farkı ve kur farkı otomatik hesaplanır. Ofisnet Pro Karar Destek = Karar Destek Yönetimi Karar destek sistemi, yöneticilerin hızlı ve doğru karar almasına yardımcı olan, firma genel ve detaylı durumlarının incelendiği bir sistemdir. Firmanın finans yapısı, nakit akış durumu, cari, banka, kasa, stok yeri

durumları özet veya detaylı bir şekilde incelenebilir. Cari hesapların tüm işlemleri, borç-alacak durumları , hangi stoklarla işlem yapıldığı gibi bilgiler izlenebilir, filtrelenerek istenen kıstaslarda inceleme ekranı görülebilir ve esnek raporlama sayesinde istenen inceleme ekranının aynen çıktısı alınabilir.

Banka hesapları ve alt hesapları istenen döviz birimine çevrilerek veya kendi döviz hesaplarına göre detaylı bir şekilde incelenebilir. Kasalar ve bağlı alt hesaplar da kendi döviz hesaplarına ve görülmek istenen döviz birimine göre incelenebilir. Stok inceleme ekranında stoklar bağlı gruplara göre ağaç yapısı (hiyerarşik) şeklinde incelenir. Stokların fiyat bilgileri, işlemlerde kullanılan eski fiyat bilgileri, stok durumu, stok detayı, stokların hangi işlemlerde kullanıldığı, fotoğrafı ve ilgili açıklama gibi tüm bilgilerin görülebileceği, kullanıcı ve yönetici için kullanım kolaylığı sağlayan bir ekrandır. Firmanın genel yapısı ve istenirse detaylı inceleme imkânını tek tuşla sunan firma incele ekranı yöneticinin sağ kolu görevini üstlenir. Muhasebeden bağımsız olarak ticari bilançoyu almak mümkündür. Ticari işlemler yürürken istenilen andaki ticari bilânçoyu hızlı, pratik ve kolay anlaşılır şekilde almak mümkündür. Aylık, yıllık veya dönemsel zaman dilimlerine bağlı olarak alışlara, satışlara göre cari hesapları ciro payı işlem noktasına, personele, tarih aralığına, cari tipine ve dövize göre filtrelemeler yapılarak takip edilebilir.