Ammyy İndir!

Alış / Satış Yönetimi

ABC Teknoloji tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde eklenen bu makale tam 2.294 kez okunmuş.

Alış/Satış Yönetimi

Teklif toplamaktan, siparişe, malın teslim alınmasından, fatura girişine kadar tüm süreçlerin işlendiği ilişkisel ve bütünleşik bir yapıdır. Siparişin verilmesiyle, gelen fatura ve stok giriş işlemi otomatik oluşturularak kullanıcı zaman kaybını ve veri giriş tekrarını önler. Teklif değerlendirme fonksiyonu ile en uygun satın alma teklifi önerilir. Cari ve stok kartlarında tanımlı indirim, ödeme biçimi, fiyat gibi birçok bilgi alış işlemlerine öndeğer gelerek işlem hızını artırır ve hataları önler. Grup yapısı sayesinde stok seçmek çok kolay olmakla birlikte, çoklu stok seçme işlemi de kullanıcının işlem yapma hızını artırır.

Tekliften başlayıp, sipariş ve teslimat için gerekli işlem kaydı ve raporların alınmasından, satış ve stoğun stok yerinde işlem görmesine kadar tüm satış sürecinin yönetimi sağlanır. Sipariş birden çok teklif, satış işlemi ise birden çok sipariş birleştirilerek işlem görebilir. Sipariş bekleme süreleri dikkate alınarak sevkiyat öncelik takibi yapılabilir. Sipariş işleminin girişiyle rezervasyon işlemi otomatik olarak oluşturulabilir. Siparişler termin süre ve miktarları parçalı olarak verilip, sipariş planlama yapılabilir.

Stok, sipariş, irsaliye ve müşteri borç bilgilerinin güncel takibinin sağlanması ile operasyonlar daha etkin bir şekilde yönetilebilir. Satış işlem satırında birden çok indirim uygulanabilir. Satış toplamında, KDV’den bağımsız veya KDV’li toplam üzerinden indirim, oran ve tutar olarak yapılabilir.

Cari ve stok kartlarında tanımlı indirim, ödeme biçimi, fiyat gibi birçok bilgi satış işlemlerine öndeğer gelerek işlem hızını artırır ve hataları önler. İşlemlerde, stok grup yapısı, stok seçmeyi çok kolaylaştırır ve birden çok stoğu aynı anda seçme işlemi kullanıcının işlem yapma hızını artırır.
Satış işlemi içerisinde nakit, kredi kartı, çek senet ve ödeme planı (taksitlendirme,…) gibi finans işlemi seçenekleriyle işlem kapatması yapılabildiği gibi ve ilgili diğer kasa, banka ve çek-senet gibi sistemlerin de etkilenmesi otomatik sağlanmış olmaktadır. Cari sistemde tanımlanan limit bilgisi ile satış işlemi onaylanabilir veya engellenebilir. İstenen sayıda kampanya tanımı yapılıp, istenen satışa bağlanabilir.